Щороку 18 травня в Україні та багатьох країнах світу вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
У цей день в Україні й далеко за її межами проводять тематичні дискусії, мітинги, заходи в парламентах, уроки пам’яті та покладають квіти до меморіалів.
У Луцькому фаховому коледжі рекреаційних технологій і права пройшов відеолекторій «Депортація забрала все», приурочений Дню пам‘яті жертв геноциду кримськотатарського народу . Провів захід викладач циклової комісії з базової та фундаментальної підготовки Євген Распопов.
Він розповів студентам про те, як з 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.
Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні.
З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.
Розділяємо біль кримськотатарського народу і віримо у відновлення історичної справедливості.
![](https://mla46bfbtaux.i.optimole.com/cb:NW_L.a60f/w:1024/h:768/q:mauto/f:best/https://lkrtip.lutsk.ua/wp-content/uploads/2023/05/photo_1_2023-05-23_11-42-47.jpg)
0 коментарів